grunt

Osuszanie murów metodą iniekcji – jak to się robi?

Zawilgocone ściany to częsty problem. Wraz z nimi pojawia się grzyb i pleśń, które wywołują groźne alergie.

Jak skutecznie osuszyć budynek?

Jest to dość trudne. Służy ku temu specjalny płyn do iniekcji https://budujmy.eu/product-pol-202-Plyn-do-iniekcji-zawilgoconych-murow-Ceresit-CO-81-30-kg.html. Dzięki tej metodzie możemy „odciąć” ściany od wód gruntowych, bez konieczności wykonywania drogiego i skomplikowanego remontu.

Na czym polega ta metoda?

W dużym uproszczeniu, wstrzykujemy specjalny płyn do środka murów budynku. W kontakcie z wodą płyn do iniekcji się krystalizuje i zamyka mikrootworki, którymi przedostaje się woda. Iniekcję możemy wykonać samodzielnie, jednak na rynku znajdziemy mnóstwo firm, które za nas wykonają tę usługę.

Zanim zaczniemy iniekcję, upewnijmy się czy płyny, których chcemy użyć nie wydzielają szkodliwych gazów i czy można ich używać także w środku budynku.

Proces osuszania murów tą metoda jest dość długotrwałe. Po wykonaniu iniekcji musimy pozostawić nieosłonięte ściany na okres około trzech tygodni. Przez ten czas ściana będzie miała czas, żeby wyschnąć. Po upływie tego okresu możemy bez problemu wypełnić wywiercone otwory zaprawą o konsystencji szlamowej. Warto też odpowiednio zabezpieczyć ściany naszego budynku przed wilgocią, aby sytuacja nie powtórzyła się.